Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 13 Lipiec 2024    |    Imieniny obchodzą: Małgorzata, Ernest, Henryk
niedziela, 26 maj 2024 13:04

Delfinki poznają pracę krawcowej.

Delfinki poznają pracę krawcowej

W czwartek grupę Delfinków odwiedziła Babcia Nikoli, która zaprezentowała zawód krawcowej. Pani Marysia przyniosła na zajęcia specjalistyczną maszynę – overlock, która obrzuca i obcina obszywany materiał. Nie zabrakło też akcesoriów przydatnych krawcowej. Przedszkolaki mogły zmierzyć miarką krawiecką długość materiału, obrysować na nim mydełkiem krawieckim formę kieszonki, nałożyć na palec naparstek i obejrzeć przeróżne guziki i szpulki nici. Największą atrakcją było samodzielne nawlekanie igły nitką oraz próby przyszywania guzika. Na koniec zajęć Nikolka wręczyła dzieciom prezenty uszyte przez Babcię – poduszeczki na szpilki i igły. Dzieci otrzymały również kawałki kolorowych materiałów, z których wycinały kształt serca. Dziękujemy pani Marysi za ciekawe zajęcia i za upominki.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć