Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 13 Lipiec 2024    |    Imieniny obchodzą: Małgorzata, Ernest, Henryk
niedziela, 26 maj 2024 13:34

Delfinki na wycieczce

Wycieczka Delfinków do Kompleksu Świętokrzyska Polana

W dniu 24 maja 5-latki z grupy Delfinki udały się na wycieczkę do Kompleksu Świętokrzyska Polana w Chrustach. Na terenie kompleksu przedszkolaki obejrzały wystawę Fascynujący Świat Owadów, gdzie pani przewodnik opowiedziała wiele ciekawostek na temat różnych gatunków niewielkich, najdziwniejszych mieszkańców naszej planety, czyli owadów a także niebezpiecznych i drapieżnych pajaków. W trakcie zwiedzania poznały też patyczaki, które chętnie brały na ręce. Następnie przenieśliśmy się do świata wielkich akwariów Oceaniki, w których to zobaczyliśmy zwierzęta i rośliny z wód rzek, jezior, mórz i oceanów całego świata, podzielone według miejsca ich występowania. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem podziwiały ponad 500 gatunków zwierząt, między innymi doskonale znane im, bajkowe rybki - Dory i Nemo czy słynnego rekina. Mali odkrywcy mogli również nakarmić podwodne rybki co sprawiło im szczególnie dużo radości. Z zaciekawieniem spacerowaliśmy również pomiędzy miniaturami różnych znanych budowli  z regionu  Ziemi Świętokrzyskiej. Na terenie kompleksu mieliśmy możliwość zobaczyć także konie, alpaki, kaczki czy żółwie wodne. Uwieńczeniem pobytu był obiadek w altanie na łonie przyrody, ponieważ pogoda dopisała tak samo, jak i humory małych wycieczkowiczów.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć