Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 13 Lipiec 2024    |    Imieniny obchodzą: Małgorzata, Ernest, Henryk
środa, 29 maj 2024 16:47

Żabki, Skrzaty i Tygryski w zagrodzie edukacyjnej "Wieś. Co".

Żabki, Skrzaty i Tygryski w zagrodzie edukacyjnej „Wieś. Co”

W dniu 27 maja Żabki, Skrzaty i Tygryski udały się na wycieczkę autokarową do Zagrody Edukacyjnej „Wieś.co” w Skarżysku – Kamiennej. Pobyt w zagrodzie rozpoczęliśmy od pysznego poczęstunku, następnie dzieci z grupy Żabki i Skrzaty wzięły udział w warsztatach edukacyjno-kulinarnych „Z tej mąki będzie chleb”. Poznały różne rodzaje mąki i wysłuchały pogadanki na temat jej przeznaczenia a następnie samodzielnie pod okiem pań przygotowały chlebek, który po upieczeniu zabrały do domu. Tygryski natomiast wzięły udział w warsztatach ,,Las w słoiku”, podczas których samodzielnie tworzyły własny ekosystem w słoiku. W trakcie pobytu w wiejskiej zagrodzie dzieci odwiedziły koźlarnię, gdzie karmiły kozy, kurnik oraz stajnię, poznając zwierzęta z wiejskiego podwórka. Atrakcją, która szczególnie przypadła wszystkim do gustu była królikoterapia. Podczas wycieczki nie zabrakło także czasu na zabawę. Czas spędzony w zagrodzie wszyscy bardzo miło wspominać.

Tygryski

Skrzaty

Żabki