Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 13 Lipiec 2024    |    Imieniny obchodzą: Małgorzata, Ernest, Henryk
niedziela, 09 czerwiec 2024 20:33

Wycieczka przedszkolna

Przedszkolna wycieczka po Ziemi Świętokrzyskiej

W dniu 5 czerwca całe przedszkole udało się na wycieczkę autokarową po Ziemi Świętokrzyskiej. Naszym celem była Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej. Na początku zjawiła się czarownica z Łysej Góry, która towarzyszyła nam podczas zwiedzania osady. Wędrując między drewnianymi chatami dzieci spotkały wybranych mistrzów z odległych czasów średniowiecza: kowala, szewca,  zielarkę, tkaczkę i garncarkę. Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały opowieści o życiu naszym przodków, ich codzienne zajęcia, ubrania czy sposoby leczenia. Osadnicy  chętnie dzielili się swoim doświadczeniem podczas  warsztatów z przedszkolakami. Swoje wytwory prac wszyscy zabrali ze sobą na pamiątkę pobytu w osadzie, a były to: plecione sznureczki, naszyjniki z gliny oraz bransoletki ze skóry.  Po pracowicie spędzonym czasie wszyscy  udali się na piknik.  Następnie wjechaliśmy na Św.Krzyż,  aby podziwiać panoramę Gór Świękokrzyskich oraz zwiedzić klasztor. Był też czas na kupowanie upragnionych pamiątek. Pogoda dopisała, humory też więc wycieczka była bardzo udana. 

Grupa Smerfy

Grupa Delfinki

Grupa Żabki

Grupa Pszczółki

Grupa Tygryski