Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 18 Czerwiec 2026    |    Imieniny obchodzą: Elżbieta, Paula, Marek
Aktualności
niedziela, 14 czerwiec 2026 19:04

Wycieczka integracyjna Pszczółek do Zagrody Edukacyjnej „Wieś Co”

„Najcenniejszym prezentem, jaki możemy dać dziecku, jest nasz czas”

W piątek 12 czerwca, dzieci z grupy Pszczółki wraz ze swoimi rodzicami, uczestniczyły w wyjątkowej wycieczce integracyjnej do Zagrody Edukacyjnej „Wieś Co”. Był to dzień pełen radości, wspólnych przeżyć i niezapomnianych chwil spędzonych w rodzinnej atmosferze. Na miejscu serdecznie powitały nas gospodynie zagrody - Pani Grażyna oraz Pani Mija. Już od pierwszych chwil czekała na wszystkich miła niespodzianka w postaci pysznego śniadanka. Na stole znalazły się świeża chałeczka, aromatyczna kawa, herbatka oraz inne domowe przysmaki. Po wspólnym poczęstunku udaliśmy się na zieloną trawkę, gdzie wysłuchaliśmy niezwykle ciekawej historii powstania książeczki, której autorką jest Pani Grażyna, a ilustratorką Pani Mija. Opowieść o tworzeniu książki wzbudziła duże zainteresowanie zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Następnie przyszedł czas na zwiedzanie zagrody. Dzieci z ogromnym entuzjazmem poznawały jej mieszkańców, a największą atrakcją okazało się karmienie koni i kóz. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami dostarczył najmłodszym wielu emocji i radości. Po powrocie do budynku Pani Grażyna wcieliła się w rolę piekarza i zaprosiła wszystkich do wspólnego pieczenia chleba. Dzieci poznały przepis na domowy chlebek, a następnie wraz z rodzicami przygotowały własne wypieki, dodając wybrane przez siebie składniki. Była to doskonała okazja do wspólnej pracy, nauki i świetnej zabawy. Na uczestników czekały również pyszne smakołyki przygotowane na grillu. Po posiłku rodziny mogły spędzić czas na placu zabaw, korzystając z pięknej pogody i wspólnej rekreacji. Dużą atrakcją były króliczki, które dzieci mogły obserwować, głaskać i przytulać. Kontakt z tymi łagodnymi zwierzętami dostarczał wielu bodźców sensorycznych, rozwijał wrażliwość, empatię oraz wspierał integrację zmysłów poprzez doświadczenia dotykowe i obserwację zwierząt. Wycieczka do Zagrody Edukacyjnej „Wieś Co”, była dniem pełnym nowych doświadczeń, ciekawych spotkań i radosnych przeżyć. Przede wszystkim była jednak okazją do spędzenia wartościowego czasu razem – dzieci i rodziców. Wspólne zabawy, rozmowy i działania pozwoliły budować jeszcze silniejsze więzi. Zarówno dzieciom jak i rodzicom bardzo spodobała się książeczka autorstwa Pani Grażyny pt. „Mała farma przyjaciół”. Wielu uczestników zdecydowało się ją zakupić, wraz z osobistą dedykacją autorki, dzięki czemu wspomnienia z tego wyjątkowego dnia pozostaną z nimi na długo.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

wtorek, 09 czerwiec 2026 15:06

Warsztaty pszczelarskie

We wotorek 9 czerwca w naszym przedszkolu odbyło się ciekawe spotkanie z pszczelarzem. Celem wizyty było przybliżenie dzieciom życia pszczół oraz znaczenia ich pracy dla przyrody i człowieka. Gość opowiedział o swojej pracy, pokazał strój ochronny pszczelarza oraz narzędzia wykorzystywane podczas pracy przy ulach. Dzieci miały okazję obejrzeć ramki z plastrami wosku oraz pszczołami, dowiedzieć się, jak powstaje miód, poznać rolę królowej, robotnic i trutni w pszczelej rodzinie. W skupieniu wypatrywały wśród pszczół królowej matki. Podczas spotkania dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały opowieści o życiu i zwyczajach pszczół. Dowiedziały się, dlaczego pszczoły są tak ważne dla środowiska, jak należy dbać o owady zapylające, co zrobić, gdy podczas spaceru napotkamy na rój. 

Dużą atrakcją była możliwosć obejrzenia z bliska sprzętu pszczelarskiego oraz degustacja różnych rodzajów miodu. Spotkanie dostarczyło wszsytkim nowych wiadomości, a także pozytywnych wrażeń. Serdecznie dziękujemy naszemu gościowi za interesującą lekcję przyrody oraz poświęcony nam czas. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

piątek, 05 czerwiec 2026 22:00

Delfinki w bibliotece

3 czerwca dzieci z grupy Delfinki wybrały się na wyjątkową wycieczkę do Miejsko- Gminnej Biblioteki Publicznej im. Jana Pawla II w Suchedniowie. Przedszkolaki zostały serdecznie powitane przez panie bibliotekarki- p. Ilonę oraz p. Ulę, które opowiedziały o swojej pracy oraz zapoznały dzieci z księgozbiorem.Delfinki z dużym zainteresowaniem oglądały kolorowe książki, dowiedziały się, jak należy o nie dbać oraz jakie zasady obowiązują podczas korzystania z biblioteki. Dzieci miały również okazję zwiedzić poszczególne działy i zobaczyć, gdzie znajdują się książki przeznaczone dla najmłodszych czytelników.Dużą atrakcją było obejrzenie teatrzyku kamishibai „ O zajączku, który nie chciał się dzielić”. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w rozmowie na temat wysłuchanej historii, chętnie odpowiadały na pytania oraz dzieliły się swoimi spostrzeżeniami.Delfinki odwiedziły też czytelnię dla dzieci, gdzie miały okazję spędzić czas wśród książek, gier i zabawek.Dużą radość sprawiła im możliwość wspólnej zabawy dostępnymi w czytelni zabawkami. Chętnie układały klocki, grały w gry edukacyjne, kolorowały. Przedszkolaki z zainteresowaniem oglądały również książki przeznaczone dla najmłodszych czytelników. Wizyta w bibliotece była dla Delfinków cennym doświadczeniem i dostarczyła wielu pozytywnych emocji. Dzieci wróciły do przedszkola bogatsze o nową wiedzę oraz przekonane, że książki mogą być źródłem ciekawych przygód, inspiracji i dobrej zabawy. Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie i już nie możemy doczekać się kolejnej wizyty.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć